Všechny aktuality

Blanický cyklorytíř vyjíždí po dvanácté, letos z Veliše

aktuality

29.05.2017

Již 12. ročník Blanického cyklorytíře se bude konat v sobotu 3. června 2017 se startem mezi 13. a 14. hodinou ve Veliši na hřišti. Akce zahajuje cyklistickou sezónu v Kraji blanických rytířů. V cíli čeká účastníky pasování Na „Blanického cyklorytíře 2017“.

34 km dlouhá vyjížďka začíná ve Veliši a dále pokračuje po cyklotrase s názvem "Po stopách blanických rytířů“. Trasa vede kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na trase je instalováno několik zastavení s ilustrovanými legendami o blanických rytířích, vystavěna jsou zde i odpočinková místa pro turisty.

 

Letošní trasa povede z Veliše přes Libouň, Louňovice pod Blaníkem, Načeradec, Pravonín, Vracovice, Kondrac a Ostrov zpět do Veliše. Na každém z kontrolních míst účastníci získají razítko do své účastnické karty.

Součástí letošní vyjížďky bude asi 4 km dlouhá dětská trasa z Veliše přes Sedlečko a Lipiny zpět do Veliše s aktivními zastávkami, na kterých budou děti plnit různé úkoly.

 

„Blanický cyklorytíř je výjimečný tím, že funguje na spolupráci několika obcí kolem Blaníků. Místní lidé jako dobrovolníci chystají jednotlivá zastavení, kde často nechybí ani nějaké to občerstvení. Bez nich by akce vůbec být nemohla. Pořadatelství se každý rok střídá. Lidé už si zvykli k nám jezdit, podle počasí se návštěvnost pohybuje od 200 do 600 lidí. Není to žádný závod, ale spíš pohodové setkání a projížďka kouzelnou krajinou pro celu rodinu, “ řekla Ivana Křížová z národního geoparku Kraj blanických rytířů.


Hlavním pořadatelem akce je letos obec Veliš ve spolupráci s národním geoparkem Kraj blanických rytířů a všemi obcemi na trase.

Letos se akce koná v rámci Evropského týdne udržitelnosti jako příklad spolupráce obcí v regionu.

Zároveň se hlásí i k Týdnu geoparkůIvanaKřížová
tel. 776 606 648, ivana.krizova@nature.cz

 

Více informací o akci najdete na www.cyklorytir.cz.

Více o Týdnu geoparků na www.geoparky.eu

Více o Týdnu udržitelnosti na www.tydenudrzitelnosti.cz

Autor: Bc. Ivana Křížová
Kategorie: pozvánka
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů