Aktuality

Vodní dům u nádrže Švihov nabízí pohled pod hladinu i krmení raků

24.07. - Vodní dům u nádrže Švihov nabízí pohled pod hladinu i krmení raků

Krmení raků, schovávaná ve škebli, ochutnávání různých druhů vod, výroba vlastního mraku nebo jen vodní radovánky s edukativním přístupem. Reportáž z Vodního domu v Hulicích přinesly Novinky.cz

 
Už jste začali hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami? A už jste byli na Blaníku?

29.06. - Už jste začali hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami? A už jste byli na Blaníku?

Velká turistická hra s rozhlednami, jejíž leták si můžete vyzvednout v infocentrech ve Vlašimi, Zruči nad Sázavou, Voticích a na jednotlivých rozhlednách a vyhlídkách, vám ukáže trochu jiný pohled na geopark Kraj blanických rytířů. Kromě rozhledu do členité krajiny Podblanicka vám bude za odpovědi na otázky hry odměnou pasování na Rytíře rozhleden a pokud se na vás usměje štěstí třeba také hlavní cena hry - let letadlem pro dvě osoby!
Během následujících týdnů vám postupně představíme všech devět rozhleden a vyhlídkových věží na území geoparku Kraj blanických rytířů. Už jste byli na rozhledně na Velkém Blaníku?

 

 

 
Festival Proměny oživil Jabloneček

7.06. - Festival Proměny oživil Jabloneček

Jako mávnutím kouzelného proutku probudil v sobotu Land-artový festival Proměny zaniklou obec Jabloneček na území Geoparku Ralsko k životu. Na festival se sjeli umělci z Česka a sousedního Německa a celý týden zde tvořili svá jedinečná umělecká díla z přírodních materiálů. Ta jsou rozeseta v okolní krajině a ponechána svému osudu.

 
Rýžování zlata přilákalo přes 150 účastníků!

28.05. - Rýžování zlata přilákalo přes 150 účastníků!

Kamberk. V sobotu 26. května se na Bio Farmě Dolejší mlýn konal již pátý ročník pochodu Cesta za zlatem. Na třech turistických trasách a jedné cyklotrase čekalo na dětské i dospělé návštěvníky rýžování zlata, historická stříkačka, aktivity pro děti a setkání se zvířaty. Akci připravil Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Biofarmou Dolejší mlýn, obcí Kamberk, Českým klubem zlatokopů a tvrzí Kamberk.

 
Exkurze do lomu s ukázkami zpracování kamene & komentovaná prohlídka Muzea Kamenictví v Mrákotíně

22.05. - Exkurze do lomu s ukázkami zpracování kamene & komentovaná prohlídka Muzea Kamenictví v Mrákotíně

Dne 8. června 2018 v 10:00 se v Mrákotíně uskuteční exkurze do lomu s ukázkami zpracování kamene.

 
Evropský týden geoparků podruhé v ČR

4.05. - Evropský týden geoparků podruhé v ČR

Každoročně na přelomu května a června se koná Evropský týden geoparků za účelem popularizace geoparků a na podporu ochrany geologického dědictví. Národní geoparky České republiky se připojují pořádáním nejrůznějších akcí pro veřejnost v termínu od 25. 5. do 10. 6. 2018.

 
Je libo

14.09. - Je libo

Geopark Železné hory se rozhodl rozjet výrobu vlastního piva. Jedná se o pivo přímo z nitra Železých hor. Novinka byla slavnostně představena 9.9. v Chrudimi.

 
V železných horách měli dveře otevřené

12.09. - V železných horách měli dveře otevřené

V sobotu 9. září měli v Chrudimi, v sídle národního geoparku Železné hory den otevřených dveří. Na své si přišli malí i velcí návštěvníci.

 
Jak se vydařil 3. ročník chrudimského rýžování

21.06. - Jak se vydařil 3. ročník chrudimského rýžování

Dne 3. 6. proběhnul již 3. ročník chrudimského rýžování zlata a drahých kamenů v náhonu vedle divadla Karla Pippicha.

 
<< -  1 2 3  -  >>